Mr. Marek

Má ještě šanci potencionální kandidát Republikánské strany zvítězit a stát se prezidentem?

Ačkoliv dochází k demografickým změnám (otevřená migrační politika + občanství ilegálním migrantům v USA), které spíše nahrává Demokratické straně?
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/co-udela-joe-biden-jako-prvni-usnadni-zivot-imigrantum-138283

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě. Lidé všech etnických a náboženských skupin v USA volí obě strany, pouze třeba jednu statisticky pravděpodobněji.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Pepa25: Joe Biden avizoval, že kandiduje pouze na toto období?

NoFear

Joe Biden není z nejmladších a za těch pár let budě ještě „míň mladý.“ :'D
Oblíbenost v jedněch volbách (a v jedné době) není zárukou oblíbenosti a úspěchu v těch příštích.
Očekáváš snad, že už navždy zůstane „u kormidla“ jen jedna strana? Proč, vždyť k tomu není důvod, kvůli tomu, že teď pro jednou zase vyhráli demokraté. Vždyť se to tam prakticky střída každé jedno volební období (někdy ob jedno).

NoFear

… a jde spíš o popularitu jednotlivců, než stran. Pokud bude Trump ještě naživu, nebude nějak „perzekuován“ a bude smět kandidovat, tak možná bude. A třeba uspěje. a u koryta budou zase tví republikáni. ;)
Nebo se objeví zcela úplně noví kandidáti, kteří budou oblíbení. Ať z jedné nebo druhé strany (nebo třetí :D).