dust8

Má ještě nějaký význam do aktuálních nejnovějších verzí internetových prohlížečů instalovat Adobe Flash Player?

Slyšel jsem něco jako, že bude nahrazen něčím jiným a Flash Player by měl za nějaký čas skončit úplně.

Odpovědi
cochee

Jak pro koho 🙂 já třeba hraji onlajnovku napsanou ve Flashi, tak pro mě ano. Za mě: do nové instalace přiinstalovat Flash, až/pokud to bude nutné/potřebné.

Jinak ano, Flash končí víceméně za rok a bude to opravdu rázné utětí jeho hlavy. Nahrazuje se za běhu otevřenými technologiemi, např. HTML5. Viz též Zdroj:.

Zdroj: https://www.ro­ot.cz/clanky/flash-definitivne-skonci-v-roce-2020-dohodlo-se-adobe-s-prohlizeci/

anonym

Ne. Nejen že se to nevyplatí ale je to nebezpečné. FLASH PLAYER je plugin který už dlouho není udržovaný a nezáplatují se v něm chyby, dobrovolně si tak do prohlížeče jeho instalací zanášíte potenciální zranitelnost. Vše co dříve uměl flash dnes umí kombinace běžných webových technologií které jsou součástí prohlížeče (js, svg, css, html, …) flash dnes už nemá žádný význam.