zjentek

Má italské BVLGARI nějakou souvislost s Bulharskem?

Značky a ochranné známky.

Nejlepší odpověď
annas

Samohláska „u“ v italštině, stejně jako v latině, se v určitém postavení píše jako písmeno „v“.
.......

Italská firma se jmenuje Bulgari po svém zakladateli řeckého původu Sotiria Bulgari a založena byla v Itálii.

Etymologie slova Bulgari – dobrý duch vlka, hrdina., rebel, bojovník. Takže některý předek zakladatele firmy mohl pocházet z území Bulharska. Rozpad Osmanské říše – Makedonie – Řecko Bulharsko atd.

http://forumat-bg.com/civili­zation/1496-v-tarsene-na-znachenieto-na-imeto-balgari

Další odpovědi
Kepler

Ne, s Bulharskem nemá nic společného. Název společnosti Bvlgari je odvozen od příjmení jejího řeckého zakladatele, jehož celé jméno zní: Sotirio Bulgari (1857–1932). Bvlgari byla původně šperkařská firma. Později svou činnost rozšířila a začala vyrábět kabelky, brýle, hodinky a další doplňky. Do světa parfémů vstoupila v roce 1993.
https://www.e­uroparfemy.cz/bvlga­ri/

Klaproth

Zeptej se na to Bulharů. Pokud budou přikyvovat, tak ne. Pokud budou nesouhlasně vrtět hlavou, tak ano.