Gus_Fring

Má IQ spojitost s uměním matematiky?

Mívají lidé s vysokým IQ (např. 140 a více bodů) výborné výsledky v matematice? A naopak? Tedy matematici výborné výsledky v IQ testech?

Nejlepší odpověď
anonym

IQ je samozřejmě v přímé úměře se schopností vnímat a chápat netriviální souvislosti, takže ano Ostatně pokud si projdeš jediný IQ test zjistíš že je to je z velké části právě o matematice, kombinatorice, geometrii, logice, kombinatorice, schopnosti šifrovat a dešifrovat lidskou řeč 🙂.

Další odpovědi
Kelt

No jak na matematiku tak i na IQ testy je třeba logické myšlení, ale není to tak jednoznačné. Jsou různé testy IQ, stejně tak počty a matematika není to samé. A matematika není žádné umění, věda. Každý se ji může naučit.

Lotr2008

No jasně já mam iQ 156 a jsem v matematice naprosto best! :DD A když to říkam já, tak mi to mužeš věřit kámo! :))))

elkon

Především logické myšlení, představivost a prostorové vidění.