David66

Má hmyz také sny?

Vím, že je to asi nesmysl, ale člověk nikdy neví. Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Člověk opravdu třeba neví, že se "odborníci sny zvířat sice zabývají, ale obecně se toho zatím příliš neví, jelikož do snů zvířat nemůžeme nahlédnout a ani se zvířat na ně zeptat.

Na základě pozorování spících živočichů či zkoumání mozkové činnosti zvířat při spánku však vědci usoudili, že sny mají zejména horkokrevní živočichové – tedy ptáci a savci. "

http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/sny-zvirata

  • další zdroje v odkazu

Hmyz patří mezi studenokrevní živočichy, takže …