fira

Má hmyz mozek?

Co řídí a směruje včelu zpátky do úlu?A vůbec,mají tato malá stovření mozek?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Aaa, tady někdo v šesté třídě chyběl na přírodopis, že ;)
Samozřejmě, že hmyz má mozek. Sice samozřejmě velice malý v poměru s naším a schopným řídit především instinkty a základní informace důležité pro život jednotlivé včely i celého včelstva. Ale jsou to právě ony, co dovedou včelu bezpečně k rozkvetlé louce a pak zpátky domů.

Další odpovědi
Zuzik

no jasně že má, všichni živočichové ho májí.

polarka.51

hmyz a všecha zvířata mají mozek

Michal

Má a mimoto pracuje s instinktem,pro­tože by mu ten jeho malý nestačil.

Scipion

Ne, hmyz opravdu nemá mozek jako takový, je vidět, že tu někteří skutečně pozor na přírodopise nedávali. Má šest párů nervových ganglií. Někde je chybně napsáno, že se jedná o mozek, ale ten mají až pokročilejší obratlovci.