má dítě,kterému bude 15 let právo se vyjádřit zda chce být v péči otce či matky? Jaký je postup ? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Lepší odpověď než od tohoto uživatele asi těžko dostanete.(tady)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nezletile-dite-si-pri-rozvodu-rodicu-muze-vybrat-se-kterym-rodicem-chce-byt-jak-je-to

Další odpovědi
standa

Samozřejmě, že na to právo má.

Pokud je pisatelem této otázky dotčené dítě a z různých důvodů se nemůže na této věci dohodnout s kterýmkoli z rodičů, pak bude nezbytné se obrátit na ´úřad´ (sociálně právní ochrana dětí), který nezletilé dítě bude zastupovat při případném rozvodu. Detaily kde tento úřad najít a jak na tomto úřadě komunikovat nechme případně na samostatnou otázku a odpověď.

Pokud je pisatelem otázky jeden z rozvádějících se rodičů, tak doporučuji, aby po nařízeném jednání, tento rodič kontaktoval soud písemným návrhem na účast nezletilého dítěte na vlastním jednání.