zjentek

má déšť vliv na kvalitu spánku?

Nejlepší odpověď
arygnoc

pôsobí dvojako:
prvé je fyziologický efekt – ionizovaný a prečistený vzduch podporuje spánok.
druhý efekt je čisto psychologický – monotónnosť zvuku padajúceho dažďa uspáva (podobne napr. i mnoho ľudí vo vlaku zaspí, lebo monotónne klapotanie kolies uspáva a pod.)

samozrejme, človek musí mať ten spánok pripravený (teda je čas na spánok, je unavený a pod.)

niekto tvrdí, že ho spánok uspáva (v práci, v škole) – je to dané práve tými monotónnými zvukmi.

Další odpovědi
badisko

na muj rozhodne ano …:D … dobere si mi pri nem usina… kdyz slysim za oklnem padat dest ..

suaeda

Při dešti spím většinou lepší. Ale nesmím být na vodě ve stanu. To nemusím. Ráno balit mokrý stan, narvat jej do lodě a večer mokrý stavět.

Děda Louda

No, pod širákem nic moc.

anonym

Pokud to není bouřka spojená s průtrží mračen a povodní, tak určitě ano.
Je hezké jak monotónní bubnování kapek uklidňuje a uspává. Navíc déšť pokaždé pročistí vzduch a dobře se dýchá.

LuK4S3k CZ

Mě se při dešti spí líp jen pokud je zavřené okno. Možná to je i proto že mám postel přímo pod oknem.