Jan Kunčar

Má délka USB nabíjecího kabelu vliv na dobu nabíjení tabletu?

Platí zásada „čím delší kabel, tím pomaleji tablet nabíjí“? (Tablet ASUS, OS Android 7.0)

Nejlepší odpověď
Arne1

Samozřejmě. A taky záleží na tloušťce toho kabelu. Ideální je tlustší kablík 10 cm dlouhý.
Jednou jsme to měřili speciálním měřičem (dá se za cca 200Kč koupit) a rozdíly byly obrovské – i více jak 50% ! Pokud opravdu potřebuješ delší kabel, tak jdi do nějakého kvalitního obchodu (CZC.CZ, KRUP.CZ) a chtěj tlustší kabel vhodný na nabíjení.

Další odpovědi
aliendrone

Já bych dal skoro palec elkonovi, kdyby…

  1. tam nemíchal tu elektroniku (v životě jsem na USB kabelu žádnou neviděl – jestli tou „elektronikou“ nemyslí odrušovací ferit) ;) :D
  2. správně sice popsal faktory, které to ovlivňují, ale mohl se obtěžovat konstatovat fakt, že právě proto NĚKDY může být DELŠÍ kabel LEPŠÍ (pokud je ten kratší z horšího materiálu s nevhodným [příliš malým] průřezem)

elkon

Délka, průřez i materiál, ze kterého je vyroben. A samozřejmě použitá elektronika. proto je také značný rozdíl v cenách u relativně stejného kabelu, ale různých výrobců.

smart aleck

Pokud používáš jednu nabíječku na různé přístroje, tak vliv to má veliký – ve tvůj neprospěch!

Hlada

Na dobu nabíjení nemá vliv jen samotná délka kabelu. Vliv má výsledný odpor. Délka, materiál, průřez a přechodový odpor konektoru na nabíječce, pokud není kabel napevno.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

Aliendrone, myslím, že Elkon měl na mysli elektroniku nabíjecích obvodů, které se s úbytky vyrovnávají různě. Sám mám zkušenost, že jeden ext. HDD s jedním kamelem chodil a s jiným ne, zatímco jiný ext. HDD chodil bez problémů s oběma.