Avatar uživatele
Jan Kunčar

Má délka USB nabíjecího kabelu vliv na dobu nabíjení tabletu?

Platí zásada „čím delší kabel, tím pomaleji tablet nabíjí“? (Tablet ASUS, OS Android 7.0)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Samozřejmě. A taky záleží na tloušťce toho kabelu. Ideální je tlustší kablík 10 cm dlouhý.
Jednou jsme to měřili speciálním měřičem (dá se za cca 200Kč koupit) a rozdíly byly obrovské – i více jak 50% ! Pokud opravdu potřebuješ delší kabel, tak jdi do nějakého kvalitního obchodu (CZC.CZ, KRUP.CZ) a chtěj tlustší kabel vhodný na nabíjení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Já bych dal skoro palec elkonovi, kdyby…

  1. tam nemíchal tu elektroniku (v životě jsem na USB kabelu žádnou neviděl – jestli tou „elektronikou“ nemyslí odrušovací ferit) ;) :D
  2. správně sice popsal faktory, které to ovlivňují, ale mohl se obtěžovat konstatovat fakt, že právě proto NĚKDY může být DELŠÍ kabel LEPŠÍ (pokud je ten kratší z horšího materiálu s nevhodným [příliš malým] průřezem)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Délka, průřez i materiál, ze kterého je vyroben. A samozřejmě použitá elektronika. proto je také značný rozdíl v cenách u relativně stejného kabelu, ale různých výrobců.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
smart aleck

Pokud používáš jednu nabíječku na různé přístroje, tak vliv to má veliký – ve tvůj neprospěch!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Na dobu nabíjení nemá vliv jen samotná délka kabelu. Vliv má výsledný odpor. Délka, materiál, průřez a přechodový odpor konektoru na nabíječce, pokud není kabel napevno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Edison

Aliendrone, myslím, že Elkon měl na mysli elektroniku nabíjecích obvodů, které se s úbytky vyrovnávají různě. Sám mám zkušenost, že jeden ext. HDD s jedním kamelem chodil a s jiným ne, zatímco jiný ext. HDD chodil bez problémů s oběma.

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek