Avatar uživatele
hanny 2

Má délka kojení vliv na inteligenci dítěte/člověka/?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Shuffle, hanulka11, stana73 před 4770 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Tak přímo asi ne (já jsem nekojená, brácha kojenej a nějaký markantní rozdíly v inteligenci nepozoruju :) , ale nějaká nepřímá souvislost tam asi bude. „Uvědomělá“ máma v těhotenství žije zdravěji, nekouří, nepije – takže se její malý líp vyvíjí a určitě se mu i líp „založí“ mozeček. A takováhle matka se pak možná o dítě trošku líp stará i po porodu, dává mu víc podnětů a víc s ním komunikuje, což už se na inteligenci určitě projeví… asi takhle – řekla bych, že kojení je spíš jeden z projevů inteligentní mámy a inteligentního vztahu k dítěti, a to pak vliv na inteligenci dítěte určitě má.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
stana73

Řekla bych,že kojení má vliv na imunitu a odolnost organismu.Inte­ligenci by mohlo ovlivnit chování matky už v těhotenství,kdy plod vnímá vzruchy,zvuky a jiné věci v okolí,včetně stresu.Taky se uvádí,že pokud matka v těhotenství kouří,má méně inteligentní dítě než nekuřačka,nemluvě o alkoholu.Sa­mozřejmě svoje hrajou i geny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Jakou inteligenci myslíte? Sociální – tedy vztah člověka ke svému okolí a nebo „vědeckou“, tedy schopnost naučit se mnoho pouček, pravidel a potom je v praxi používat.
Stává se, že někteří inteligentní jedinci dobře zvládají obě ve prospěch společnosti (ne politických a náboženských ideologií).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Moje děti jsem kojit nemohla ani jedno a inteligentní jsou , myslím,že to není rozhodující. Důležitý je přístup rodičů k dětem a jak se vyvíji ,také vše co se v rodině děje. Toť můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vindic

Nemá, ale je-li to možné čím déle kojit tím lépe! Můj děda byl kojenej ještě když chodil
do zákl. školy, protože jeho máma mělo další
mimino a mléka dost. A také do 92let měl jenom
jeden vypadlý zub a to ještě od fajfky.

Zdroj: vyprávění mého dědy *1882–1974

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek