hanny 2

Má délka kojení vliv na inteligenci dítěte/člověka/?

Nejlepší odpověď
Terryle

Tak přímo asi ne (já jsem nekojená, brácha kojenej a nějaký markantní rozdíly v inteligenci nepozoruju :) , ale nějaká nepřímá souvislost tam asi bude. „Uvědomělá“ máma v těhotenství žije zdravěji, nekouří, nepije – takže se její malý líp vyvíjí a určitě se mu i líp „založí“ mozeček. A takováhle matka se pak možná o dítě trošku líp stará i po porodu, dává mu víc podnětů a víc s ním komunikuje, což už se na inteligenci určitě projeví… asi takhle – řekla bych, že kojení je spíš jeden z projevů inteligentní mámy a inteligentního vztahu k dítěti, a to pak vliv na inteligenci dítěte určitě má.

Další odpovědi
stana73

Řekla bych,že kojení má vliv na imunitu a odolnost organismu.Inte­ligenci by mohlo ovlivnit chování matky už v těhotenství,kdy plod vnímá vzruchy,zvuky a jiné věci v okolí,včetně stresu.Taky se uvádí,že pokud matka v těhotenství kouří,má méně inteligentní dítě než nekuřačka,nemluvě o alkoholu.Sa­mozřejmě svoje hrajou i geny.

venkovan

Jakou inteligenci myslíte? Sociální – tedy vztah člověka ke svému okolí a nebo „vědeckou“, tedy schopnost naučit se mnoho pouček, pravidel a potom je v praxi používat.
Stává se, že někteří inteligentní jedinci dobře zvládají obě ve prospěch společnosti (ne politických a náboženských ideologií).

hanulka11

Moje děti jsem kojit nemohla ani jedno a inteligentní jsou , myslím,že to není rozhodující. Důležitý je přístup rodičů k dětem a jak se vyvíji ,také vše co se v rodině děje. Toť můj názor.

vindic

Nemá, ale je-li to možné čím déle kojit tím lépe! Můj děda byl kojenej ještě když chodil
do zákl. školy, protože jeho máma mělo další
mimino a mléka dost. A také do 92let měl jenom
jeden vypadlý zub a to ještě od fajfky.

Zdroj: vyprávění mého dědy *1882–1974