dust8

Má člověk právo vybít si zlost v počítačových hrách, kde nikomu skutečnému neubližuje?

Nejlepší odpověď
CTTON

Pokud někoho zabiješ třeba 10× za sebou muze z toho dostat i infarkt.

Další odpovědi
Kepler

Jestli myslíš takové ty přiblblé střílečky, tak je opravdu lepší střílet jen tam a ne pořídit si AK 47. I když to na druhé straně agresivitu to agresivitu může i posilovat. Už hodně idiotů tak našlo inspiraci.

NoFear

Jasně. Ale příjde spíš na typu hry. Já bych řekl, že je to dobré pro odreagování, koncentrování, než přímo na vybití zlosti.
Podobné je to asi s boxovacím pytlem. Ten někteří ve svých „chvilkách“ umlátí k smrti a z písku, co tam je, málem „umíchají“ maltu. :D Takže je to asi stejné jako s těmi hrami – akorát tady se hýbáš a skutečně jednáš fyzicky, kdežto ve hrách se hýbeš fyzicky jen na oko. Virtuálně.

Pořád lepší, než si ten vztek na někom vylít ve skutečnosti. ;) Nebo to v sboě dusit. Pak z toho lidi mají komplexy a jiné problémy.
Ovládat se a usměrnit je ovšem něco jiného, než v sobě ten vztek dusit a tiše ho trpět. A myslím, že ty hry spíš pomůžou uvolnit.. tím, že se člověk na něco koncentruje (a ještě se u toho baví).
Je však ale stále třeba rozlišovat vztek a agresivitu. I když prudká fyzická činnost (jako to boxoání nebo adrenalinový sport) zafunguje na obojí. Vztek stejně může být jen počátečním stádiem agrese. Taková hranice, která se překročí.

JežíšKristus

Ano. A to na základě Ústavy ČR, čl. 2 (4) – tzv. zásada legální licence. Každý může činit to, co není zákonem zakázáno.

Dochy

Proč by neměl mít? Pokud mu to právo neodebral například soud… 😉
Samozřejmě s ohledem na případné závazky. Vybíjet si zlost tímto způsobem v šichtě u pásu by asi bylo problematické.

dandy-free

no ,ve hrách můžeš dělat jen to k čemu jsou určený ,tak že si myslím že by tě z morálního hlediska nemělo trápit jestli třeba FPS(Call of Duty) ,RPG(Grant Theft Auto) někoho zabiješ ,at v multi nebo singelplayeru tě sama hra k násilí vede ,takže o právu přemýšlet nemusíš(prostě ho máš).a jestli tě trápí to že si měl vztek/zlost zahrál sis hru a ze střílení nepřátel si dostal takoví pocit co tě dovedl k této otázce ,tak se ani nemusíš bát že by na tebe hraní mělo špatný psychický vliv .Tak zapni Cod nabij AK-47 a běž ty zmrdy postřílet a věř některý by si zasloužili kulku i v reálu 😁 tím si to omlouvej když tak 😉 pro zajímavost https://www.id­nes.cz/hry/ma­gazin/pocitaco­ve-hry-z-pohledu-psychologa-pomahaji-i-skodi.A081208_142­144_bw-clanek_oz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.