dust8

Má člověk právo nevypovídat i jinde než u soudu či výslechu u policie?

Nejlepší odpověď
Kelt

Hlavně když se žena na něco ptá . Ale pak začne křičet že lžu.

Další odpovědi
quentos

To máš přece všude. Když uděláš průser v práci, taky se nemusíš přiznávat. Ale čím dýl budeš zatloukat, tím větší průser bude.

Kepler

Ano, máš na to právo i na přestupkovém odboru MěÚ. Jeden psychopat se mě tam snažil dostávat bez důkazů, samozřejmě to nic neposunulo a tak jsem se ho zbavil tímto způsobem.

Dochy

Právě u soudu či policie jsi podle našich zákonů téměř vždy jen poslouchat, chovat se dle pokynů a odpovídat na otázky. Prakticky kdokoli jiný je menší autorita. Pokud máš právo nevypovídat zde, máš toto právo i v jakýchkoli ostatních situacích. Někdy může být ale pro Tebe lepší na tomto právu netrvat.