Lgee

Má člověk narok na dovolenou?

Pokud člověk pracuje na člověk nárok na dovolenou (ne jako že musí být doma, ale jako ject do ciziny atp.)

Odpovědi
Rokio

Pokud pracuje na HPP, tak určitě má nárok na dovolenou. Když má ale špatně placenou práci nebo vykonává málo kvalifikovanou profesi, tak s velkou pravděpodobností na dovolenou v zahraničí nebude mít peníze. Taková je realita.

Nevím, jak je to u jiných typů pracovních úvazků. Tam většinou nárok na dovolenou není.

Dochy

Co chceš vědět? Nemáš nárok na to jet do ciziny. Máš právo o dovolené si jet kam chceš, zaměstnavatel by se o to (až na domluvené vyjímky) neměl starat. Ale to zahraničí Ti nikdo zařizovat nebude.