karel123

Má člověk, který propadl ve škole, 9 let docházky?

Ahoj, chtěl bych se zeptat – znám člověka, který propadl na základní škole, vyšel ze sedmé třídy! (ale má výuční list bez maturity na roky) a chci vědět, zda u takového člověka se dá počítat, že základku má hotovou, má prý v plánu se zaregistrovat do žádosti o zelenou kartu :D kde je potřeba mít 12 let školní docházky, dá se tedy brát, že těch 12 let školní docházky má?

pardon mělo to být že 2× propadl ne že dvakrat vyšel ze 7 třídy :D

Odpovědi
UltraFan

Výuční list je vždy bez maturity … výučák a maturita je uplně jiný typ dosaženého vzdělání.

Jinak i já mám kamaráda, který jednou na základce propadl a teď má výuční list.
Základní vzdělání má papírově ukončené …

Drap

Ano má 12 let. Počítají se i ty roky, kdy opakoval. Splnil povinnost 9 let ZŠ.

xxx3

ten Tvůj známý člověk má prostě a jednoduše ukončenou povinnou školní (devítiletou) docházku, leče nemá ukončené základní vzdělání. Moc nechápu větu „2× vyšel ze sedmé třídy“. Pokud někdo dvakrát propadne, může pak skončit školu už v 7. třídě, ale pouze jednou.

bolak

Chudák, ten člověk je totálně v pr… toho vezmou tak maximálně u policie.. („..kdyby ses líp učil, mochs jít k Horákům!!“)

ivzez

Je potřeba odlišit povinnou školní docházku od základního vzdělání.
Povinnou školní docházku splnil, přestože ZŠ ukončil sedmým ročníkem.
Základní vzdělání ale nezískal, protože nedokončil ZŠ.

Jestli po sedmé třídě neabsolvoval alespoň nějaký učňovský obor, nemá žádné vzdělání, které by mohl někam uvádět např. do životopisu, žádosti o místo…

Ovšem to je náš pohled na tuto věc. USA to mohou hodnotit jinak,
mohou po 12 letech školní docházky očekávat/požadovat nejaký „výstup“.