Avatar uživatele
pizlicka

Má člověk jednat správně hned, jak se dozví,že tak je to správně,nebo až to tak cítí v srdci?

Pokud vím,co je správné,ale mé srdce to tak necítí,má cenu jednat správně,když to tak člověk necítí v srdci?Bude to trvalé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, zjentek před 2325 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ze zákona máš povinnost poskytnout první pomoc zraněnému. Pokud budeš čekat až to tak pocítíš v srdci, může být pozdě.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?pizlicka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Neznalost zákona neomlouvá.
Člověk musí trvale jednat správně bez ohledu na to, jestli se o správném jednání dověděl nebo ho tak cítil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Pokud máš VLASTNÍ „rozum a srdce“, jednej v souladu s nimi. Na zákon se NEOHLÍŽEJ, je to jen cár papíru sloužící hajzlům k ovládání prasat!!!

Víš, historie by nás měla učit. Byly mnohé zákony, které člověka nabádaly k lecčemus. Zákony proti socialistům, zákony proti protestantům, zákony proti židům, zákony proti homosexuálům atd. atd. …

Není to zase tak dávno, abys nevěděl(a) třeba o koncentračních táborech. Třeba takové skrývání lidí židovského původu byl ZLOČIN! A naopak – zločin nebyl žida v koncentráku zabít!!!

VĚŘ MI, JE LEPŠÍ BÝT CHARAKTERNÍ ZLOČINEC, NEŽ ZÁKONADBALÝ UDAVAČ A JIM PODOBNÁ SORTA LIDÍ!!! Určitě – pokud cítíš srdcem – se ti bude se sebou samou(ým) žít mnohem lépe.

Na závěr jedna rada – hlídej si záda před takovými „zákon respektujícími“ lidmi, jsou to charakteroví ubožáci, od kterých NELZE čekat nic dobrého!!!

A ještě jeden vlastní postřeh – byl jsem svědkem odebírání dítěte sousedce (šel jsem jen kolem). Sousedce totiž nikoliv vlastní vinou či pochybením, ale v důsledku zhovadilých zákonů a úředního šimla přišli odebrat dítě do ústavní péče. Věděl jsem (tak jako zbytek baráku) dost podrobně o co jde. Nebylo to pro mne překvapení, dnes se dějí i horší věci, ale..

Ta scéna, jak nešťastná žena zoufale naříká, pláče, volá o pomoc, zatímco jeden fízl pod bdělým okem sociální pracovnice táhne brečící dítě od matky, přičemž další dva matku zklidňují pendreky…

Nikdy nezapomenu na ten její pohled, který mne prosil o pomoc – a já nic neudělal. Jasně – vše bylo „podle zákona“ a mě se to přeci netýká. Zachoval jsem se jako zbabělé prase. Dnes to vím – no co, dostal bych přes držku, pak paragraf a nejspíš podmínku. Ale určitě by mne ten její pohled nestrašil a nemusel bych ho zahánět, nemusel by mne budit ze sna, nemusel bych se před sebou stydět.

Nevím jestli znáš film „Vyšší princip“, kde profesor před žáky pronese, že: „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu NENÍ zločinem!“, tak to JE PRAVDA!! Ano, bylo to tenkrát protizákonné – no a? Především to bylo SPRÁVNÉ a CHVÁLY/OBDIVU­HODNÉ!!! Vražda bonzáka (udavače) je taktéž v konečném důsledku dobrý a prospěšný čin (bez ohledu na to, že je to protizákonné), protože bez charakterových sviní a morálně-duševních mrzáků se normálním lidem bude žít MNOHEM LÉPE!

TOLIK ZA MĚ KE SRAČ*ÁM VYBÍZEJÍCÍM KE SPRÁVNÉMU JEDNÁNÍ DLE ZÁKONA!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Človek má jednať správne vždy, keď je to potrebné.
Čo to znamená? Pozrime príklady
1 – obhajca – cíti, že obhajuje vraha, ale jeho povinnosťou je ho obhajovať tak, ako by bol nevinný – tak je to správne
2 – záchranca, hasič – pri požiari cíti hroziaci úraz, má strach zo smrti v ohni, na nejaké city nemá čas, ale napriek tomu sa vrhne do ohňa, aby zachránil úplne cudzieho človeka, zviera, ktorých ani nepozná a nič k nim necíti – tak je to správne
môžte povedať, že je to ich práca, ich povinnosť, ale… je to naozaj len povinnosť?
3 – šofér prudko vybočí z cesty s novým autom, na ktoré šetril celý život, aby nezrazil človeka, zviera, nerozmýšľa nad sebou a následkami, nemá čas pýtať sa svojho srdca na city, ale reaguje, vie, čo má spraviť a spraví to – tak je to správne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jednej tak, jak to cítíš a nehleď na zákon. Velmi pěkně je to v díle Ubožáci od V. Huga. Hlavní hrdina ukrade chleba, protože jeho děti mají hlad, dostane se na galeje, chce utéct, za pokusy s útěkem se mu prodlouží trest. Pak se stane starostou a pomáhá lidem a zvelebí město. Skrývá svou totožnost, ale nenechá odsoudit nevinného a proto řekne pravdu u soudu. Když se to dozví v jeho městě, všichni ho pomlouvají a policista Javert, který ho celou dobu sleduje, je přesvědčen, že zločinec musí být zavřený.
Kolikrát jsem se setkal s tím, že věci nebyly správné, že jsem to tak necítil. Někdo tě může přesvědčovat, že to tak má být, ale když to necítíš, nepřesvědčí tě nikdo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek