Má cenu studovat předškolní pedagogiku,když nemám hudební sluch?

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud máš cit pro děti a zájem s nimi pracovat, tak ano. Na zpěvu svět nestojí, můžeš být dobrá třeba na pohyb, na praktické dovednosti apod.
A hudební ruch – základ se nechá nacvičit.
No co tedy zkusit pedagogiku volnočasovou apod. Skoro bych řekl, že je tam větší šance na uplatnění na trhu práce.

Další odpovědi
WeeBear

Ona je otázka, co konkrétně vyžaduje studium na škole, kde by ses chtěl(a) hlásit. U nás v kraji je pro studium „Předškolní a mimiškolní pedagogiky“ v Krnově mimo klasické přijímačky (mám dojem, že čeština, matematika a možná i cizí jazyk) i zkouška zpěvu, hry na libovolný hudební nástroj a zkouška z tělesné výchovy, která je zapsána pod termínem „akrobacie“.

Tudíž pokud nemáš hudební sluch, tak si moc nejsem jista, zda by vás na školu vůbec přijali.. Každopádně, pokud máte pochyby, tak je přecejen více oborů, které jsou v práci s dětmi, například Pedagogické lyceum takové podmínky nemívá, popř. Sociální činnost není také špatnou volbou pro práci s lidmi.

Každopádně, pokud bych u sebe věděla, že nemám hudební sluch, nezkoušela bych to. Toť můj názor. Ale na druhou stranu.. Znám lidi, kteří „pochytili“ hudební sluch právě díky správné výuce a vedení.

Ella

myslím, že ne, bohužel. Všichni, co znám a studují tento obor museli dělat přímačky ze zpěvu, samozřejmě za doprovodu nějakého hudebního nástroje, taky ze hry na hudební nástroj – většinou klavír, flétna, housle nebo kytara a zkoušky z tělocviku a plavání.

Stejně tak v každém semestru je hudba a zpěv v nějakém předmětu, kde musí splnit počet kreditů a závěrečnou zkoušku… prý je to dost těžké… bez hudebního sluchu to nemá cenu ani zkoušet… :(

Pokud navíc několik let nedocházíš na hodiny hry na nějaký nástroj a zpěv, nedokážeš zahrát složitou skladbu třeba od Mozarta, tak to opravdu nemá cenu, tohle se totiž dělá už na přímačkách

justjoke

Hudební vyjadřování je v předškolním věku jednou z velice důležitých činností, kterou je potřeba u dětí rozvíjet. Mimo to musíš na v. škole plnit zápočty a zkoušky z hraní na hudební nástroj i ze zpěvu atd- Takže myslím, že ne.