Krans cz

Má cenu se učit na housle doma a sám?

Zdravím, rád bych chtěl hrát na housle a velice mě to k nim láká, ale je tu problém, nemám žádné zkušenosti s hudbou, neumím noty a nikdy jsem na nic nehrál na housle bych se chtěl začít učit protože mě tento hudební nástroj velice zaujal chtěl bych se na něho naučit hudbu která se mi libí samozřejmě vím že základy nemužu vynechat proto se vás chci zeptat myslíte že má cenu se učit doma jako někdo kdo neměl v životě v ruce žádný hudební nástroj (jak už jsem psal myšleno že jsem nikdy nehrál na nic ) hrát na housle, samozřejmě už existuje mnoho návodů a průvodců které by mi pomohli i na youtube toho je dost s angličtinou problém nemám takže by to pro mě bylo snažší najít lehké a rychlé návody a tipy jak se zlepšovat 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do archivu.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-moc-je-tezke-naucit-se-hrat-na-housle

Pročtěte si názory na hudebních fóru, kde je podobný dotaz.
http://hudebni­forum.cz/ucit-se-na-housle-sam-25269
--

Je opravdu lvhodnějšíí, když se obrátíte na učitele. Jde nejen o správné držení houslí a smyčce, ale postup atd. Určitě je snazší se naučit, hrát na hudební nástroj, když znáte noty. Máte dobrý hudební sluch?

Další odpovědi
ivzez

Nemá to smysl, protože špatné návyky se později
jenom velice těžko odstraňují. Pro začátečníka je lepší
začít s učitelem a teprve po získání potřebných návyků
může zkusit pokračovat sám.

df

Jdi do toho. Na rady ostatních se vykašli. Čas ukáže