Hanz Blažek

Má cenu registrovat se na úřadu práce jen kvůli zdravotnímu pojištění do doby, než začnu znovu studovat?

Zdravím,
minul jsem se v oboru na VŠ chci zkusit jinou VŠ ale na tu jsou přijímačky až v červnu, mezitím právě nevím co je nejlepší způsob jak si zajistit zdravotní pojištění. Platit si ho sám ? Registrovat se na úřadu práce ? A co po mě pak bude ÚP chtít ? Nebo jaké jsou ještě další možnosti jak si zdrávko zajistit, do doby než opět získám statut studenta ? A vůbec cenu chodit na ÚP jen kvůli zdrávku, když si ale práci shánět nechci a chci dále studovat ?
Potřebuji seriózní radu, klidně mi piště i rozsáhle do zpráv kdo má zkušenosti, Díky moc.

Odpovědi
Dochy

Zůstaň na stávající pokud to jde.
Pokud to nejde, jdi na pracák… Nevím nakolik je možné se s nimi domluvit, že se rok chceš ulejvat, pravděpodobně Tě budou nutit najít si aspoň něco do doby než začneš znovu studovat… Co vlastně jako budeš dělat, pokud Tě na Tvůj vysněný obor nevezmou? Flákat se dlaší rok? A další?… Samozřejmě jestli chceš a můžeš so to dovolit, plať si zdrávko sám a flákej se. Ale bacha, i když se dostaneš na školu, je pak jistá šance že budeš mít tendeci v tom flákání pokračovat…
Snaž se zkrátka do dobu kterou máš strávit produktivně.. Buď studovat, nebo pracovat.

klumprt

Mám za to, že registrace na ÚP tě nebude stát nic, jen budeš muset chodit na schůzky a plnit jejich nenáročná přání, aby tě nevyřadili z evidence. Možná i dostaneš nějakou korunu podpory. Zatímco mimo evidenci budeš platit zdravotní pojištění sám, což jsou částky, které odhaduju řádově na stovky až tisíce měsíčně. Řešil jsem něco podobného, ale je to už řada let.