dust8

Má cenu nutit každý den osobu s pokročilým alzheimerem, aby se ráno převlékla z noční košila a nechodila v ní celý den?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím. Samozřejmě dotyčný se sám neuvědomí, že by se měl převléknout, ale pokud leží, tak bych mu nechata košili, ale měnila bych ji podle potřeby.

Pokud se pohybuje, snažila bych se mu pomoct převléknout po osobní hygieně do jiného oblečení.

Ale zkušenosti nemám, takže nevím, jak bych přesně reagovala.

Ale zkuste si projít infomrace v článku Život s demencí – Tipy pro rodinné příslušníky a pečující osoby

Text je popisuje 3 stádia tíéto chorby a péču o nemocného při průběhu lehkém, středním a těžkém.

http://www.ap­sscr.cz/files/fi­les/%C5%BDivot%20s%20de­menc%C3%AD_Ti­py%20pro%20ro­dinn%C3%A9%20p%­C5%99%C3%ADslu%C5%A1n%C­3%ADky.pdf