kendirr

Má bůh sám o sobě vůbec duši?

Zkuste se nad touto otázkou zamyslet. Všichni víme, že bůh má tu dobrou duši, ale jak vlastně vypadá, resp. k čemu jí přirovnat? Je duše boha to, co je vše kolem nás? Nebo jak si to vysvětlit? Když vše má vlastně duši, tak bůh musí mít taky duši? Kde tedy je a co to je zač?

Odpovědi
zjentek

Máš to nejspíš celé popletené. Duše je bůh a logicky ho tedy máš někde v sobě ..tuším někde okolo solar plexus, nebo přímo tam, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Roman71

Co je vlastně duše? Duše je v biblické terminologii tělo, v němž přebývá život (1.Mojžíšova 2:7). Bible také mluví o tom, že duše (tedy člověk), který hřeší, zemře (Ezekiel 18:4). Tedy duše je živý tvor. Živá duše = živý tvor a naopak.

Bůh je duch sám o sobě, nemá hmotné tělo. Rozdíl mezi lidmi a Bohem je tedy zřejmý. Bůh je také živý, a co víc? Je zdrojem života. Nemohl by jím být, kdyby nebyl též živou duší. Mrtvá duše už nic nezmůže (Kazatel 9:5). Ovšem je tu jedna zásadní věc, Bůh je nesmrtelný.

Tedy na závěr:
Duše (živá) je žijící tvor, člověk, zvíře..
Duše není nic, co by mohlo existovat odděleně od těla, je to zřejmý projev života.