luckykubrt

Má Bůh potěšení, když se vztekáme?

Taky máte ten pocit, že si někdo silnější přeje, abychom se vztekali (třeba nad rozlitým mlékem)? Daří se vám být mírní, nebo je vzteklost dědičná? Daří se vám tak, abyste se kvůli tomu nevztekali? Můžou vůbec muslimové za to, že jsou vzteklí? A jak vztek zastavit, když je nebezpečný a ohrožuje životy lidí?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží, koho myslíte tím „my“ a co považuje bůh za potěšení, to netuším.

Potěšení je přece jen chvilkové …

Jak je to s ateisty? Přinášejí potěšení… ?

"I ateisté jistě mají aspoň část božích sympatií. Neobtěžují prosbami.“
Jan Sobotka

„Bůh miluje ateisty, protože ho neobtěžují svými problémy.“
Miroslav Horníček

„Někdy prší na spravedlivé. Tomu věřím.
Někdy prší na nespravedlivé. I tomu věřím.
Ale já taky věřím tomu, že někdy prostě jenom prší.
A nijak s tím nesouvisejí Bůh, spravedlnost ani víra.“
Robert Fulghum

Další odpovědi
Roman71

Žalm 37:8 říká: „Zanech hněvu a opusť vztek; nerozpaluj se, jen abys činil zlo.“

  • Jsme nedokonalí a tak nás v hněvu může ovládat náš vlastní pohled na to, co je správné a co ne. Jedině pravý Bůh dokáže vynést spravedlivý soud. :)

Jan Kunčar

Bůh dal člověku svobodnou vůli a tedy člověk se sám rozhodne, jestli se bude nebo nebude vztekat. To, že Bůh o jeho rozhodnutí předem ví, na věci nic nemění.

ivzez

Má Bůh z někoho nebo z něčeho vůbec nějaké potěšení?

Emoce přicházejí jako rekace na to, čím
procházíme. Někdo se je snaží zvládnout
po celý život a je v tom různě úspěšný.

Nemyslím si, že by někdo emoce dokázal zvládnout beze zbytku.

_______

K citátům u odpovědi Annas:

K panu Sobotkovi a Horníčkovi se nedávno přidal i papež František:

Pokud ateisté konají dobro, nemohou být považováni za „lidi druhé
kategorie". I oni mohou být dobrými lidmi, přestože v Boha nevěří.

(Nejde o přesnou citaci, ale o smysl článku.)

luckykubrt

Mimochodem, kdo skončí v těch pytlích: muslimové nebo my ? Jestliže má policie v nařízení, že se nesmí bránit a oni to nařízení poslouchají tak mi připadají jak roboti. Každý, kdo je napadený pokud má pud sebezáchovy se brání. Je možné, aby nás Ježíš tak zfanatizoval, aby jsme šli jako ovce na porážku ?

Psychotic

Jan Kunčar mě pobavil – tři nepravdy ve dvou krátkých souvětích 🙂

Svobodnou vůli v běžném smyslu nemáme, i kdybychom měli, člověk o svých emocích vědomě nerozhoduje a pokud Bůh o našich rozhodnutích předem ví, pak nejsou svobodná 🙂

Jan Kunčar

Dobrý den, pokud vím,že vlak přijede na nádraží v 8:30, tak přijede proto,že jsem to věděl? A dále: Jak to, že nemáme svobodnou vůli? Bůh rozhodne: dnes večer půjdeš do hospody U majora, tam budeš do 21:00 a potom půjdeš domů? Je to rozhodnutí Boží, nebo toho konkrétního člověka?

Psychotic

Použijme metaforu s vlakem, líbí se mi:
Vy nejste vševědoucí bytost, vlak je na Vás zcela nezávislý. Pokud ovšem Bůh – vševědoucí bytost – ví, že vlak dorazí v 8:30, nemůže přijet v 8:31. To znamená, že strojvedoucí se nemůže svobodně rozhodnout ho zastavit, nikdo se nemůže svobodně rozhodnout zatáhnout za záchrannou brzdu, atd. Pokud by kdokoli tuto volbu měl, pak by se Bůh musel moci mýlit, protože kdokoli mu jeho plán může dle libosti změnit.

Pokud tvrdíte, že Bůh ví, že vlak dorazí v 8:30 jen proto, že se podíval do budoucnosti, kdy se veškerá „svobodná vůle“ už „udála“, pak to zase znamená, že všechno se děje podle neměnného scénáře a každý se „rozhodne“ vždycky stejně – nikdo se od něj nemůže odklonit – ani to mi moc jako svobodná vůle nezní.

Nakonec svobodná vůle prostě existuje jen v tom smyslu, že jednotlivý člověk se může rozhodovat bez přímého ovlivnění z vnějšku, ale jen přesně podle fyzikálních zákonů a elektrochemických reakcí v jeho/jejím mozku… které ovšem nemůže nijak ovlivnit a nejsou svobodné v žádném slova smyslu.

Tak, zde vysvětlení.

Jan Kunčar

Dobrý den, Vaší argumentaci sice nerozumím, ale i tak Vám děkuji za pohled z jiného úhlu. Přeji hezký den.

ivzez

Kdyby to nebylo zřejmé:
O svých emocích člověk nerozhoduje.

Emoce přicházejí a člověk se je v průběhu života
učí nějak zvládat. Ani to nezaručuje úspěšnost.

ivzez

„pokud vím,že vlak přijede na nádraží v 8:30, tak přijede proto,že jsem to věděl?“

Ani příklad jste nezvolil dobře…

___

S tou svobodnou vůlí lze souhlasit jen částečně.

luckykubrt

Jistě, Bible říká, že by se měl člověk místo vzteku modlit. Ale co když modlitby nepomáhají ?

Roman71

Kubrte, modli se o to, abys dokázal udržet emoce na uzdě.. Bude a je to potřeba. Čas se krátí :)

luckykubrt

Jsem skoro vzteky bez sebe. Není to tak dávno, když jsem měl počítač v servisu. Opravený jakž takž funguje. Ale u Rail Nation, který hraju nejčastěji se zdá, že je slabý. Anebo ho nemám softwarově dobře vybavený i když už jsem zkoušel nějaké programy na vylepšení PC. A pořád se modlím k Bohu, aby mi to šlo. Jenže ono to furt nejde… až jsem z toho vytočený. :-.( A vůbec… ničemný bývá vytočený zase z morálních hodnot, které prosazují křesťané. Nejde jen o můj vztah k Bohu, ale i o Boží k nám. A jestli už má Bůh dopředu své vyvolené tak je stejně všechno zbytečné. ☹

Roman71

Kubrte, Bůh má sice budoucnost s lidmi naplánovanou a dělá všechno proto, aby svým slibům dostál. Lidé mají svobodnou vůli se rozhodnout, zda budou chtít být při tom, až bude na zemi ráj. Žádný osud nemá předem nikdo nalinkovaný. Výchozí jsou jen okolnosti a místo, za kterých se člověk narodil, zbytek je na něm samotném.

A co se týká tvého počítače, tady modlitba nepomůže, jedině pořádný upgrade hardware pro posílení početního výkonu. Sebelepší software z tvého počítače stroj z NASA neudělá :)

luckykubrt

Víš já měl dva docela funkční. Na tom jednom se mi pokazila grafika, ale pořád ještě fungoval. Pak jsem nahrál OS Win10. Nějakou dobu ještě šel, ale pak jsem dal kontrolu disku a od té doby nejde, že potřebuji instalační CD. No ale já to měl stáhnuté z netu. Mamka mi koupila HDD z bazaru, který chvíli šel. Pak začal divně cvakat a od té chvíle ho nechci moc používat a pokusit se nějak zachránit ty data na něm. Ten slabší jsem dostal od sousedky. Peníze z mého invalidního důchodu dostává mamka a kupuje mi z něho jídlo. No já tomu opravdu moc nerozumím a to bych se chtěl stát programátorem. Jenže místo toho, aby mi Bůh žehnal tak mně provází jen sama smůla. ☹

Roman71

Tak to si chce ujasnit priority. Pokud dáš zájmy Božího království na první místo ve svém životě, to ostatní ti bude přidáno, jak říkal Ježíš. O nic si nemusíš dělat úzkostlivé starosti.
Windows 10 jsem opustil hned první měsíc po upgrade z netu a vrátil zpět licencované Windows 7 Profi.. a je klid. Pokud máš licenční nálepku původního operačního systému, udělej to stejně jako já. A nebo si otestuj Mint Linux, ten je na programování vybavený slušně. Je zdarma a funguje i bez instalace (na vyzkoušení).

luckykubrt

Mám to taky z Win7 jenže taky z bazaru takže k tomu opět nemám CD. ☹ Mně by zajímalo, proč je ve světě všechno naopak. Babiš asi nebyl svědkem a je miliardář ani se raději neptám, kde to vzal. Jakákoli lidská vláda odíra své spoluobčany a na nás si ještě zvou násilníky. Jo to je ta Boží spravedlnost. A mimochodem tak špatný ten slabší počítač nemám. Ono by to šlo, kdyby tady nepanoval ten Antikrist. ☹ Jenže on chce to, co mu nemůžu dát (víru v něho). Když někdo lže a ubližuje druhým tak mu prostě nemůžu věřit. Tak jsem asi trnem v jeho očích. :P

Roman71

ISO instalačního DVD se dá stáhnout odkudkoliv. Důležité je, abys měl licenční štítek s aktivačním kódem.
Ve světě je všechno naopak proto, že mu (a to se tu většině líbit nebude) vládne Satan, kterému nejde o to, aby se tu lidi měli dobře. Když Adamovi a Evě nalhal, že neposlušností Stvořitele získají víc, nakonec došlo na Boží slova a zemřeli.
Bible říká, že člověk vládne nad člověkem k jeho vlastní škodě, a to je taky pravda. Poctiví lidé jsou trnem v očích těch nepoctivých a mohl bych pokračovat. Není v moci lidí na tom cokoliv změnit. To skutečně dokáže jen Boží Království, o které se jako Kristovi následovníci máme modlit :)

luckykubrt

No ale podstatné je to, že Bůh Jehova slíbil, že ukončení utrpení těch, kteří v Něho doufají… a skutek utek. ☹ Dívám se na Něho teď jako na spoluviníka. Stejně jako kdybych já vychovával syna a dovolil mu, aby se choval ničemně. Místo aby mi Bůh pomohl tak to jde od deseti k pěti. Kdepak asi udělal Stvořitel chybu ? Takhle bych tedy věčně žít nechtěl. ☹

Roman71

Ano, slíbil, ale skutek nikam neutekl.. Na celém světě je spousta lidí, kteří poznávají pravdu o Bohu a stávají se součástí jeho celosvětové rodiny. Na záchraně stále pracuje a má to velmi dobře načasované, to se neboj! :) Obviňovat Boha, to bych si netroufl. Kdo z nás je dokonalý, aby ho mohl poučit o tom, že něco dělá špatně?

Andělé byli také stvořeni se svobodnou vůlí a když Satan chtěl dokázat, že by se lidem bez Boha dařilo lépe, dostal k tomu časově omezenou příležitost. Dny jeho vlády nad zemí jsou sečteny a Boží Království už brzy přijde, na to se můžeš spolehnout více než na politické sliby. Kdo by v tomhle bezbožném a morálně upadajícím světě chtěl žít po celou věčnost? Já také ne.

Chyba není v tom, že to Jehova připustil, ale v tom, že se lidé vydali vlastní cestou.. Žel špatnou ve všech směrech. Odpovědi známe, řešení také, takže vyčkej času, jako husa klasu :) ..a posiluj víru!