Lukes888

Má pokračování báseň „Vám z Wall Streetu od Dušana Jasánka z filmu "Černí baroni“?

Zajímá mě, jestli má tahle báseň filmové postavy Dušana Jasánka pokračování. Znám jen tuhle z filmu a zbytek se mi nikde nepodařilo najít.
„Lid povolal nás do zbraně, my opustili frézy a uniformy navlékli si místo kombinézy. Stojíme pevně, v oku žár, vstříc slunci píseň letí, střežíme práci dělníků a šťastný spánek dětí. Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!..“
Doplňuji:
Mravokárci a jiní uživatelé, pokud neznáte odpověď tak mi prosím nepište nějaké odkazy , které přímo nesouvisí s touhle básní.A laskavě prosím neupravujte otázky.

Nejlepší odpověď
Drap

Ta báseň byla napsána pro knihu, při zfilmování byla použita ve filmu. Neni třeba aby měla pokračování.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že pokračování nemá. Tak to vložil Jasánkovi do úst pan Švandrlík, podle jehož předlohy byl film natočen. Bože, jak jen se mi stýská po té kvalitní poezii…

Doplněno: ještě si vzpomínám na jednu citaci vojína Jasánka:

Píšu ti má milá po večerce
abych se s tebou rozdělil
o radost jíž jsem teď plný
můj velitel mě pochválil!

marci1

Nemá pokračování. Tvá citace básně je celá báseň. 🙂

Emefej

Přečti si román.