má banka ještě nárok na vymáhání dlhu?

bance dlhuju 2000kč a vyhrožuje mi exekuci, při čem před 9.lety jsem se s nimi chtěla dohodnout na splatkovom kalendáři, protože jsem im to nemohla splatit jednorázově a nemůžu to ani teď. jestli tam něco pošlu, tak prý je to v pořádku. mají vůbec na to nárok po tolika letech? popř. co mam dělat, aby tu exekuci neposlali?
děkuju

Odpovědi
standa

Aby na vás mohla být uvalena exekuce, tak musí existovat soudní rozhodnutí o nařízení exekuce.

Před tím, ale musí existovat soudní rozhodnutí o vaší povinnosti uhradit dluh.

Takže, aby na vás banka poslala exekutora, tak nejprve pro to musí mít NEPROMLČENÝ právní důvod, který zažaluje u soudu.

Čistě teoreticky pokud by se u vás objevil exekutor, tak musí být ´vybaven´ usnesením soudu o nařízení exekuce…