Brozma

Má angličtina nějaké gramatické pády?

Zdarec, Víte učím se angličtinu a nevím zdali má nějaké gramatické pády. Nevíte to někdo? Mohlo by mi to značně pomoci při učení. Byl bych rád kdybyste mi zaslali odkazy na stránky kde je to vysvětleno.

Odpovědi
Fyzik

Co říkal MichalTy mi nepřijde moc dobrá odpověď. Aby se mohlo říct, že má jazyk skloňování, tak to musí mít pravidelně, a ne jen u zájmen. Navíc koncovka -s je u sloves a to není skloňování a pády, ale časování a rozlišení osob. Myself navíc není žádný jiný pád, to je úplně jiné slovo, jako „já“ a „si“.

Podle mě angličtina pády nemá. Wiki říká, že se tam uplatňuje minimálně. Takže tak.

Kelt

Angličtina nemá pády. Pády se tvoří u podstatných jmen a liší se koncovkou, příponou, v češtině, nebo tvarem členu v němčině. Podstatná jména zůstávají beze změny v rodě i v čísle. Tvorba množného čísla je pravidelná, zvláštnosti některých podstatných jmen, které mají odlišné množné číslo, patří do zvláštnosti každého jazyka. Předmětný pád osobních zájmen je asi jediný pád, o kterém se dá mluvit, ale to se dá spočítat na prstech.
Takže žádný strach, v tomto je angličtina nejlehčí jazyk na gramatiku.

MichalTy

Pochopitelně. Jen mají méně koncovek, ale ve třetí osobě jednotného čísla př. času prostého je koncovka -s. Skloňují se také zájmena, I – me, myself atd., He, his, himself atd.

JuddH

Pouze pozůstatky, třeba me, him, her, us…

Aspoň to nám říkal učitel.