Yavin

Lžete, když je to pro dobro věci?

Někdy zalže určitě každý. Zvlášť, když je to pro dobro věci, že?

Odpovědi
iceT

Jakže to říkal Dr.House?Všichni lžou.....
Ano,každý zalže nebo alespoň neřekne celou pravdu,pokud si je vědom toho,že celá pravda může bolet a bude bolet.......

hanny 2

Ano,ale dost nerada,mám potom výčitky.

bolak

Už jsem to tu jednou psal. Pokud je nulová šance že pravda někdy vyjde najevo a pravda by ublížila oběma stranám, tak vždycky zvolím lež. :) (a nestydím se za to)

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rikate-svemu-partnerovi-pravdu-ci-radsi-lez-a-co-je-dle-vas-lepsi

Damiana

Neberu to tak, že lžu. Jen řeknu něco povzbudivého a nechci záměrně škodit.
Co je pravda pro jednoho, nemusí být nutně stoprocentní skutečnost pro druhého. Někdo může být tak moc přesvědečený o své pravdě, že to, co následně vítězí je v podstatě třeba čiré zlo nebo pořádná blbost. Nebo obojí.

Tom20

Ano,musim se přiznat.