hippeace

Lze zvýšit výšku sedu u kancelářských židlí?

Zdravím potřebuji vysokou kancelářskou židli, jenže židle s výškou sedu 60+ jsou spíše vyjímkou a já si z těch pár kousků prostě nevyberu. Strašně se mi líbí a jsou pohodlné židle typu „racer“ ale co jsme nalša bylo jen do 50cm a nebo neměli popsanou výšku vůbec (na e-shopu – tam si to nepřeměřím).
Nevíte jak by se dala židle zvýšit? Lze třeba vyměnit kolečka, pavouka nebo píst? Případně někdo autorizovaný nebo přímo nějaký výrobce který by vyšel vstříc aby se tím předěláním neporušila záruka?

Odpovědi
Hlada

Nejjednodušší by bylo dát mezi pavouka a sedák distanční sloupky. Buď si je nechat vytočit nebo tam dát trubku a dlouhé šrouby.

Jiří Bohumil

Pokud jde o nenarušení konstrukce úpravou, pro zachování záruky, pak zřejmě nejlepší a nejjednodušší je ten „podprdeník“ (obšitý – opolstrovaný polystyren + polštářek), jak píše Kepler. Pouze dojde k rozdílu mezi sedákem a opěrkami rukou, pokud je židle má.
Jinak na e-shopech je většinou možno požádat prodejce o doplnění specifikace produktu-dotazem na výšku sedáku.
Dále, je možná různá úprava (prodloužení sedákové tyče, zvýšení kolíků koleček a pod.) V tom případě je ale znemožněna možnost záruky a reklamace.
Kolečka se ale dají koupit a osadit i jiná, na nich provést úpravu a původní ponechat bez změny a vrátit k židli při případné reklamaci.

Kepler

Když mi odešel píst a židle si kecla do nejnižší polohy, tak jednoduše použil odpovídající podprdelník. Dokonce se mi potom sedělo pohodlněji.

vysmek ondra

Určitě ti při výběru pomůže tento článek https://www.nabytek-interior.cz/cla­nek/jak-na-vyber-kvalitni-kancelarske-zidle