Butters_xD

Lze změnou obvodní lékařky změnit lékařský posudek ohledně vstupní prohlídky do nového zaměstnání?

Nejlepší odpověď
annas

Jak může laik vědět, jak se zachová lékař.? Jde jen o můj názor, ale ten ní rozhodující.

Zmiňujete jen „obvodní“ lékařku, zřejmě chcete nastoupit do menší organizace, když vám první posudek , zřejmě negativní, napsal praktický lékař.

Proč chcete tuto povinnost obcházet, záleží přece na tom, zda je pro vás vhodné budoucí zaměstnání?

Myslím si, že lékař bude postupovat podle daných pravidel a napíše posudek podle toho, co zjisti. Zřejmě se nebude lišit od předchozího.

Když jsem změnila lékaře, vyžádal si moje záznamy od předchozího lékaře.

Ale záleží jen a jen na lékaři , zda uzná způsobilost pro některý druh zaměstnání, ale třeba nedoporučí to vaše budoucí.

Další odpovědi
nyjono

To záleží na tom, jestli ta firma má svého lékaře nebo stačí zpráva od kteréhokoli praktického lékaře. A jestli jsi by ten posudek bych jiný, není jisté.

elkon

Posudek by měl být pravdivý, takže by se u různých lékařů neměl ve výsledku moc lišit.

ivzez

Nelze.

Pozor! Jde o dvě různé věci:
Lékařský posudek (posuzuje, zda člověku zdravotní stav nebrání vykonávat určitý druh práce)
může vystavit pouze „závodní„ lékař nebo lékař pracovního lékařství.

Další tiyp lékařského posudku se týká ztráty pracovní schopnosti.
Tento posudek vypracovává posudkový lékař v případě, že někdo požádá o invalidní důchod.

Také vstupní prohlídku by měl provést „závodní“ lékař.
Je to v zájmu zaměstnavatele i pracovníka. Tento lékař vychází nejen ze zdravotního stavu uchazeče,
uplatní i znalost všech pracovišť u zaměstnavatele (ta by u praktického lékaře chyběla).