Hakunamatata

Lze zlomit srdce jedním pohledem?

Nejlepší odpověď
annas

Máte-li zájem o víc odpovědí, projděte si odkaz.

Několikrát se objevila otázka – láska na první pohled.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=l%C3%A1ska%20na%20p­rvn%C3%AD%20poh­led

Na jedno z otázek jsem reagovala takto.

Pokud věříte v lásku na první pohled, patříte mezi 70 % Čechů.
Při setkání s určitým protějškem přeskočí jiskra a během několika vteřin se oba zamilují. Někdy zamilovanost přeroste v osudovou lásku, jindy třeba zanikne. Člověk musí být ve správný čas na správném místě.

Někdy se zadaří, takže jedním pohledem si zlomí si srdce buď jeden nebo oba.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/laska-na-prvni-pohled

Další odpovědi
zjentek

já myslím, že jo. Nedávno jsem chtěl po cikánovi, ať se omluví staré paní, kterou napadl. Řekl „di do p_či gadžo nebo tě zabiju“. Úder přišel nártem za ucho, ale jen lehce, aby neupadl. Pak jsme si vyměnili ten zvláštní duševní pohled a on se omluvil. Byl to moment, kdy se mu zlomilo srdce ,)

badisko

ne

quentos

podle toho, jak tento idiom chápete. Anglické „break one's heart“ se používá i ve smyslu „zarmoutit“. Zarmoutit pohledem určitě lze. Zlomit srdce v milostném slova smyslu zřídka – ale v lásce není nic nemožné, takže i to se dá.