peterd108

Lze zjistit výdaje VZP?

Můj známý byl loni převezen do nemocnice vrtulníkem. Lze zjistit, kolik ten převoz stal? Je u VZP.

Odpovědi
Edison

Určitě ano.. „V“ ve zkratce – názvu – znamená „veřejná“… Je to podnik státu a k jako takovému existuje normálně přístupo k informacím na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

JájsemRaibek

Stačí, aby se známý zaregistroval do MojeVZP, kde součástí přehledu je i výpis vykázané péče. Zde jsou vyčísleny veškeré výkony hrazené z veřejného pojištění.
Mimochodem mě cesta záchrankou stála cca 5000,–Kč.

ivzez

Nevím, jestli se dá zjistit, kolik stál konkrétní převoz.

„V“ ve zkratce VZP znamená Všeobecná (zdravotní pojišťovna).