Diviška

Lze ziskat břemeno chůze a jízdy přes pozemek souseda, který už dříve břemeno přes náš pozemek ziskal, ale nám je nedá?

Cesta je rozdělena na více majitelů.Prvi část je naše a všichni na ni mají břemeno chůze a jízdy.Prostřední část je sousedu a ten nás tam pustit nechce.A ta další je zase jineho souseda který je ochoten břemeno dát.Jak to vyřešit.Při koupi domu jsme museli odkoupit polni cestu kterou banka brala jako prijezdovou ale v období dešťů a v zimě neni sjízdná je ve svahu.Ani pro hasiče zachrannou službu už by nevyjeli.
Šlo by soudně vymoci břemeno chůze a jizdy přes tu danou část pozemku.Která je příjezdná v každém období.Děkuji

Odpovědi
Mc Merkurion

… a co takto opravit stávající cestu ??? … ne, to než si opravit vlastní, budu soudně vymáhat vstup na cizí pozemek >>> to je jen pohled z druhé strany na daný problém …

… jen malý doplnění: už vidím hasiče jak jedou k požáru a zjišťujou, jestli po tý cestě můžou jet či nikoli (myslím po právní stránce) >>> na ně bych se nevymlouval …

Kryšpín

Je několik možností, dohoda zdarma, neb za úplatek na 99 let, věcné břemeno, služebnost, odkoupení části a další. Soudně advokát, žaloba, znalecký posudky, soud, další poplatky, Okresní soud, Krajský, Vrchní, Nejvyšší, Ústavní a někdy zase zpět od začátku.