výr

Lze zfalšovat v rodném listu dítěte nepravé jméno otce, který toho potomka nikdy nezplodil?

Nejlepší odpověď
Mili @

Do kšeftování s povolenkami k pobytu se zaplétají i lidé, kteří se právem živí. Důkazem je brněnský advokát, který chtěl dvěma cizinkám za úplatu zařídit legální pobyt v Česku. Právník původně pomáhal ženám z Mongolska jen s formalitami kolem prodlužování víz. Pak ale ucítil šanci vydělat si více, než mu umožňuje běžná advokátní taxa.

Navrhl proto ženám obchod: za sto dvacet tisíc jim slíbil, že sežene muže, který bude ochoten přijmout roli fiktivního otce a vepsat své jméno do rodného listu dítěte jedné z žen. Matce chlapečka by právní akt otevřel dveře k trvalému pobytu. A z obchodu by těžila i druhá Mongolka. V dokladech by totiž byla uvedena jako ta, která o dítě pečuje. Smělé plány však nakonec nevyšly podle představ – cizinkám se zdály některé dokumenty, jež právník obstaral, podvržené, a od dohody raději odstoupily.

O investované peníze – advokátovi zaplatily 40 tisíc -sice přišly, nad brněnským zprostředkovatelem ale nakonec sklapla past. Skončil na lavici obžalovaných.

GOOGLE

Takže to asi jde..... :-///

Další odpovědi
Jambalaya

To asi těžko, rodný list je úřední listina. Nevím, jak je to dnes, ale dříve to bývalo tak, že matka uváděla jméno a nacionále otce při porodu dítěte a tyto údaje byly do RL zapsány. Nepamatuji se, že by matrika žádala otce o souhlas k zápisu. Ale doba se mění, možná, že to tak již dnes je.