HZK

Lze zázvor použít jako dezinfekci dutiny ústní?

Je-li zázvor přírodní antibiotikum, můžu ho použít jako dezinekci krku namísto např. Strepsils a podobných reklamních zachránců?

Nejlepší odpověď
zjentek

co se týká desinfekce trávící soustavy od huby k žaludku, tak přiměřené množství najemno nastrouhaného čerstvého zázvoru, přelitého vřící vodou a třeba i dle chuti naslazeného, vyčistí trubky od bacilů, kvasinek, slizovek a parazitů téměř stejně kvalitně jako cca 50%ní chlast ..ověřeno léty.

Další odpovědi
Drap

Na desinfekce ano, ale tak rychlé účinky na problémy s nějakou infekcí asi mít nebude.

gecco

Jo jo – zázvor se k tomu běžně používá…
Výborný je třeba čaj z mateřídoušky a zázvoru.
😉

Klaproth

Ano, nastrouhaný s medem. Běžně používám.