SniperCZ

Lze zapojit USB mikrofon k mixéru?

Chtěl bych se zeptat lze zapojit mikrofon USBečkovi do mixéru ? Mám mikrofon značky superlux

Nejlepší odpověď
anonym

USB mikrofony a reproduktory jsou technologický nonsens, důsledek pitomého marketingu který jednoho dne dospěl k názoru že co není USB se neprodá a tak tam připojují úplně všechno. Jde o to, že aby mikforon či reproduktor mohl fungovat přes usb musí mít uvnitř miniaturní zvukovou kartu, příšerná pitomost, není pak divu že kromě PC to s ničím jiným pořádně nefunguje … neputují totiž jen data, ale je třeba inicializovat celé zařízení včetně nového ovladače a obrovské dávky zbytečné abstrakce. Je to zřejmý overkill.

Další odpovědi
kelley

USB mikrofon lze zapojit jen do USB portu – výstupem takového mikrofonu jsou DATA do USB. Do mixu lze zapojit jen takové zdroje signálu, na které má daný mix vstupy (zpravidla jack, XLR, cinch…). Výstupem takových zdrojů je ANALOGOVÝ signál. Takže nelze.

Mp2

Já jsem ze srandy vyrobil redukci z 230V na 380.....taky si mysleli, že to jde…

klob1

Poradit se s výrobcem obojího, jestli to povolí. Také jde o to jestli to USBčko bude kompaktabilní s mixérem, aby tě to pak třeba neprobilo. Je to přece mašinááá. To spíš máš šanci, že by nějaký extramoderní mělo návazánost komunkace mobil vs. mixer.

led

Do mixéru (kuchynského) nedoporučujem. (USB používa stejnosmerných 5V, mixer striedavých 230V)
Po inštalácii USB (digitálneho) mikrofonu v počítači, pracuje mikrofon rovnako, ako bežný (analogový) mikrofon s konektorom Jack v spolupráci buď systémovým software, alebo akýmkoľvek programom na editáciu zvuku.