roxilox

Lze založit anonymní účet?

Kamrád má na sebe vyhlášenou exekuci. Aby to mohl splácet tak si našel práci , ale chtějí po něm samozřejmně číslo účtu kam mu budou posílat výplatu – hotově mu ta dát nechtějí. Ale jakmile si založí účet tak mu ho exekutor okamžitě zablokuje. Proto se ptám zda je možné založit nějaký anonymní účet, kde by nebylo jeho jméno ani rodné číslo? Nebo anonymní platební kartu a k tomu účet a jaké jsou tam podmínky atd…
Stím souvisí i další dotaz, pokud bych si založila účet já a dala mu tam přístupová práva tak zda může exekutor zablokovat můj účet když vlastně já nic nikde nedlužím a jediné co je že mi tam chodí jeho peníze s výplaty? děkuji za informace

Odpovědi
Hlada

Kamarádovi byste pomohla víc, kdybyste ho naučila hospodařit se svými penězi tak, aby si k jejich správě nemusel platit exekutora. Pokud to myslí s vyrovnáním dluhu vážně, tak mu nemůže zablokování účtu vadit. Měl by platit sám a ne vymýšlet podvodné způsoby, jak vyrovnání hluhu obejít.

Andre5000

Jak už tady ostatní píšou, tak opravdu anonymní účet založit nejde. Něco ze zkušenosti – kolegové v práci, který měli problém jako tvůj kamarád to řešili tak, že si nechávali výplatu zasílat poštovní poukázkou na adresu. Ať se na to tvůj kamarád zeptá na personálním/mzdovém oddělení.

mosoj

Ne. Dokonce mnoho peněz na vkladních knížkách na doručitele propadlo státu !!! když se to rušilo.

marci1

Anonymní účet založit nelze. Mzdu mu budou zasílat jen na účet se jeho jménem.

autacek

Dluhy jsou od toho, aby se platily, věčně před nimi utíkat nelze.

DOBRÉMU kamarádovi můžeš pimoct tak, že založíš účet na sebe a necháš mu k němu vystavit platební kartu s měsíčním limitem (pro jistotu)..

Zaměstnavatel pochopitelně mzdu pošle na jakýkoliv účet dle pokynu zaměstnance, nejen na jeho vlastní, v delším horizontu však jde předpokládat, že exekuce proběhne srážkami ze mzdy přímo u zaměstnavatele, v okamžiku, kdy se exekutor o takovém příjmu dozví.

Jinak Vám na Váš účet pochopitelně jen tak sáhnout nemůže.

postcd

U banky ne, i kdyby to bylo zprostředkované nějakou firmou specializovanou, tak ta uchovává informace o daném klientovi. Můžete ale založit na sebe bezplatný účet třeba u mbank a následně ho nastavit jako disponenta a nebo mu peníze vybírat. Jinak ze zablokovaných účtů exekutorem asi jsou peníze brány na splátku té exekuce ne..

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.