Boy 13

Lze zakoupit nějaký přípravek na odstranění bradavice po „domácku“?

Udělaly se mi na prstou u nohy dvě bradavice a zrovna dvakrát se mi s tím ke kožní nechce.Tak proto se ptám, zda-li jde zakoupit bez předpisu v lékárně nějaký prostředek na odstranění bradavic.

Nejlepší odpověď
johana 56

Není bradavice jako bradavice…
Na nejnovější volně prodejné prostředky na léčbu bradavic se zeptejte svého lékárníka.
https://www.nu­triklub.cz/cla­nek/lecba-a-odstraneni-bradavic-jake-jsou-moznosti

Další odpovědi
jirka F

Vlaštovičník větší je to vytrvalá jedovatá bylina z čeledi makovitých, až 100 cm vysoká, s věnčitou plstnatou lodyhou a střídavými, na rubu mírně chlupatými listy. Žluté květy, sestavené v okolíky jsou dlouze stopkaté, plodem je jednopouzdrá šešule. Všechny části rostliny roní při zlomení oranžově zbarvenou mléčnou tekutinu. S rostlinou je nutno pro její jedovatost zacházet velmi opatrně.

Popis:

Roste ve vlhkých křovinách, příkopech, na náspech a rumištích.

Sbíráme:

Sbíráme nať na počátku květu (květen – září).

Účinné látky:

Nať vlaštovičníku obsahuje především alkaloidy chelidonin, cheleryrthrin, homochelidonin a sanguinauin, které jsou příbuzné alkaloidům opiovým. Droga má omamný pach, chutná palčivě, ostře a hořce. V sušeném stavu se jedovatost byliny poněkud snižuje, přesto se vyžaduje její použití jen pod lékařským dohledem.

Použití:

Vlaštovičník působí přes centrální nervovou soustavu povzbudivě na hladké děložní svalstvo a na srdeční činnost, zvyšuje krevní tlak a rozšiřuje koronární cévy. Čerstvou šťávou se s velmi dobrým výsledkem odedávna potírají a odstraňují bradavice. V poslední době hledá moderní věda v této bylině zdroj účinných léků proti rakovině.

Doplňuji: není to sice přípravek ale prý pomáhá.

Zdroj: https://www.zdra­vinadlani.cz/le­cive-rostliny/vlas­tovicnik-vetsi

marci1

Třeba „Čertův kamínek“-LAPIS. 🙂
https://www.le­karna.cz/lapis-tycinka-na-bradavice/

dubraro

Mně se osvědčilo Kolodium.