Kiti

Lze zabránit pocení vnější strany okna u auta?

Doplňuji:
Je pravda, že se potí, když je venku vlhko, jenže mlha už dávno není a aní nemrholí a já stále nevidím :D
Zahřátí topením funguje, ale myslela jsem spíš něco, aby se to opocení trochu omezilo.Přece jen ráno člověk spěchá a čekat na ohřátí okna není moc času.

Odpovědi
gecco

Zahřát sklo topením uvnitř nad teplotu rosného bodu.
😉
Ale asi jsem se s ´opoceným´ sklem zvenčí (za jízdy) nesetkal – vždy šlo o srážky (mlha, déšť…).
Doplňuji:
No – ráno okna utřu (gumovou stěrkou) a jedu – čelní sklo utřu i za jízdy stěrači, boční okna se mi nemlží (zvenčí; zevnitř na ně pustím ´ofuky´), zadní okno nepotřebuju, vnější zrcátka mám vyhřívaná.
Trochu proti mlžení čelního skla (na tu chvíli, než se zahřeje) funguje i kapalina do ostřikovačů – ošpricnu je a setřu.
😉

klumprt

Podrobný postup:

  1. zbohatnout
  2. postavit si garáž
  3. parkovat v garáži

Největší potíže obvykle bývají s bodem 1). Funguje naštěstí ještě jeden postup:

  1. uskrovnit se
  2. pronajmout si garáž
  3. parkovat v garáži

Zde ovšem bývá potíž s bodem 2. Často totiž narážíme na majitele garáže, který požaduje takový nájem, že to vypadá, že chce zbohatnout a postavit si ještě jednu garáž. Nebo žijeme v takové lokalitě, kde na žádného majitele ani garáž nemůžeme narazit, resp. nejbližší pronajímatelná garáž je tak daleko, že jakýkoli motorismus by při jejím využívání ztratil smysl, neboť by motorista nachodil víc, než kdyby žádné motorové vozidlo nevlastnil.

Pak tedy je ještě jedna možnost. Přikrýt okna, která nechci mít opocená (nebo rovnou celé auto) nějakou dekou nebo plachtou.

cochee

Velmi účinná je klimatizace přepnutá na vnitřní okruh. Některé klimatizace se však nedovolí zapnout při teplotě pod určitou mezí (u mého auta je to +5°C). A pochopitelně auto musí být tou klimatikou vybaveno. Dále zkontrolujte prostory pod nohama cestujících – jsou-li to gumové koberečky, vylít z nich případnou vodu a vysušit, jiné koberečky také vysušit a dále zkontrolovat, nenachází-li se voda ještě i pod nimi. To je samozřejmě zdroj toho pocení; když ho eliminujeme, mlžení ustane nebo se aspon sníží.