autacek

Lze z řádění tornáda naopak i vytěžit? Pokud je zbytek domu staticky v pořádku, třeba místo půdy udělat rovnou nástavbu?

Odpovědi
zjentek

Pokud jsou k tomu podmínky a je to možné, úřad by to povolil i tak, tak jaká „těžba“? Nebo doufáš, že takto ti nástavbu někdo zaplatí? No…v původním stavu už barák nikdy nebude, takže bude třeba myslet mazaně. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@zjentek Tak odpadnou náklady s demolicí, odvozem a uložením staré střešní krytiny, mnohdy ekologicky závadné (azbest), krovu, atd., navíc lze předpokládat, že v zhledem k situaci s požadavkem na rychlost zabránit dalším škodám, by mohly příslušné úřady rozhodovat s větší benevolencí, nebo alespoň rychleji než obyčejně, i když tady si v našem Kocourkově nejsem vůbec jist.

zjentek

Tak to je pravda. Ale říkám – myslet mazaně, bo úřady člověka prakticky přinutí spekulovat i za smutné události, neštěstí…