huxa

Lze využít kulaté akvárium (d=20cm) jako akvárium bez obav úmrtí?

Aby rybky prostě neumíraly jako na běžícím páse.
Poradili byste mi dyštak jaký druh? Dle mého laického pohledu by i takto malý prostor pro dvě-tři centimetrové rybky neměl být velký problém. (při úpravě akvária rostlinstvem, atd. by pro ně určitě mohl vzniknout i jiný tvar než koule)

Jaké případné vybavení k rybkám koupit a čím se krmí?

Odpovědi
anonym

Koule 20 cm v průměru – to je tak max. 3 l vody.
Kulaté akvárko – problém s umístěním filtru.
___
No – takovou nádrž bych viděl na max. krátkodobé oddělení třeba nemocné rybičky, ne na její(jejich) chov.
A – osobně – do větší nádoby nakládám utopence, to bys neviděl jako rozumné využití?
😉

marci1

I když se kulatá akvária prodávají, akvaristé je spíše nedoporučují. Zkus si pořídit samce ( jen jednoho ) „Betty“ – Bojovnice pestré. Dva by se spolu nesnesli. Podrobnosti ve zdroji.
Do menších akvárií se doporučuje tato ryba.Z krmení je to například Hikari Tropical Betta Bio-Gold, JBL NovoBetta, OceanNutrition Atison's Betta Food, Sera Bettagran nebo Tetra Betta.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bo­jovnice_pestr%C3%A1