Machine_7891

Lze vytvořit obdobu TECH-SHOPu v česku ?

http://www.you­tube.com/watch?v=T6-pktRt4bI
Doplňuji:
Byl by zájem navštěvovat podobné místo kdyby v ČR vzniklo ?
http://www.you­tube.com/watch?v=T6-pktRt4bI

Odpovědi
anonym

Mohl bys zformulovat svůj dotaz tak, aby bylo jasné – na co se to vlastně ptáš??
___
Pokud na to, zda ti bude někdo bránit založit takovou dílnu v Česku, pak ne – nikdo ti bránit nebude. Nakup nástroje, stroje a přístroje, splň zákonné požadavky na jejich zpřístupnění široké veřejnosti a klidně dílnu založ.
Prozatím mám ale dojem, že příliš koukáš na reklamní spoty na YT a vlasně nevíš, co bys chtěl.
Doplňuji:
Určitě ano – pokud by ceny byly dotovány (např. školou) a taková pracoviště existují a jsou hojně využívána – byť s vyloučením běžné veřejnosti.
Velmi pravděpodobně ne, pokud by ceny byly tržní – tedy takové, aby majitel takové dílny i vydělal (a dokázal splnit veškeré ´úřední´ náležitosti – zejména pokud jde bezpečnost provozu).
___
BTW – proč do každé otázky/doplnění cpeš marketingové (nereálné) video? Snažíš se tu konkrétní dílu propagovat?? – zbytečně…

arygnoc

samozrejme, že možno (teda lze).

len pár detailov:

  • z čoho sa to bude platiť (nástroje, materiál, energie, ochranné prostriedky, priestory)?
  • čo poistenie proti úrazom? – nie všetci sú šikovní …

myslím, že by tam bolo kopec problémov, a to nie iba finančných, ale treba k tomu napr. i nejakých odborníkov – lektorov zodpovedných za stroje (nie iba za n e, ale aj za bezpečnosť pri práci na nich), povolenie z inšpektorátu práce (bezpečnosť), skladovacie priestory (horľavé materiály, čistiace prostriedky, maziva, …).

rozhodne to nie je sranda.

no, a zlatí česi by si nezabudli s hotovým výrobkom odniesť i nejaký ten nástroj na pamiatku, čín drahší, tým lepšie.

išlo by to, ale vidím iba problémy.

Machine_7891

dojem klame moc na reklamy nedám ale tahle je pěkně udělaná, nikdy jsem ale průzkum takto nedělal takže se učím za pochodu. Jde mi teď jen o rychlé názory. Jestli se ČR vesměs vyvíjí a jsme schopni tady něco takového podpořit, nebo jestli jsme stále sociální stát a lidi trpící konzervatismem, závistí a dalšími starými neduhy.

anonym

Možná by ses primárně měl naučit zformulovat myšlenku a na základě ní pak otázku.

anonym

Pořád nevím, na co se vlastně ptáš…
Ani čemu se „učíš za pochodu“… A o jaké názory (resp. názory na co).
Ten ´zbytek´ nestojí ani za komentář…

arygnoc

„Jestli se ČR vesměs vyvíjí a jsme schopni tady něco takového podpořit, nebo jestli jsme stále sociální stát a lidi trpící konzervatismem, závistí a dalšími starými neduhy.“

určite sa vyvíja – ale nič, čo sa na „západe“ vyvíjalo skoro 70 rokov my nemôžeme realizovať za 20 rokov, to proste nejde.

neduhy starších sú podľa mňa prijateľnejšie (najmä konzervativizmus) ako neduhy mladších – podliehanie móde, nešetrenie životného prostredia (načo každý rok nový mobil?), povrchnosť, nekvalita (u teraz nových výrobkov – kedysi chladnička vydržala 20 rokov, dnes horko-ťažko záručnú dobu), chvat, stres, …

niekedy je cena za tzv. vývoj privysoká.