cizrna

Lze vyrobit něco jako warp pohon?

Je to jen fikce vymyšlená scenáristy star treku? Nebo by teoreticky šlo něco takového vyrobit pro cestování vesmírem? Warp jádro – hmota a antihmota – dilithium :)

A pokud ne, existují nějaké způsoby jak cestopat vesmírem velkou rychlosti?

Nejlepší odpověď
gecco

WARP je vědeckou fikcí (sci-fi se to taky píše) – ale mnohé technologie ve sci-fi popsané se časem podařilo uvést ve skutečnost…
😉
Prozatím žádnou technologii pro rychlé a daleké cesty vesmírem lidstvo nemá a nezná…

Další odpovědi
Reezo

Teoreticky je možné všechno ve vědě. Pokud si to teda umíš představit. Daleko pravděpodobnější je, že lidstvo příjde na to jak otevřít červí díru, která propojí bod A s bodem B. Zatím jsme nebyli dál než na měsíci a to se ještě hodně spekuluje, jestli jsme tam skutečně byli. Je třeba si uvědomit, že náš technologický pokrok již několik let stagnuje a pouze se věci vylepšují.

Existuje hned několik způsobů jak cestovat velkou rychlostí vesmírem, jen lidi jsou ještě moc neznalí. Ani nevíme co taková rychlost udělá s člověkem a co kdyby jsi do něčeho narazil v takové rychlosti? Přeci jenom jsi hmotné těleso.