Complex

Lze vyměnit svépomocí baterku v hodinkách?

Že by si člověk nakoupil pár baterek do hodinek a vyměňoval se je sám? Jsou na to potřeba specifické nástroje?

Nejlepší odpověď
Hlada

Výměna baterie je velmi jednoduchá. Stačí k tomu hodinářská lupa, hodinářské šroubováky, klíč na otevření víčka, případně čepový klíč na korunkový kroužek. Všechno se dá koupit za pár dolarů na Aliexpresu, takže dneska už není nutné si nástroje vyrábět. Většinou je potřeba zároveň vyčistit tlačítka, takže líh na rozpuštění svinstva a nějaké silikonové mazadlo na těsnicí O kroužky.

Další odpovědi
annas

Někdo je šikovný, zvládne to, ale raději i přečtěte doporučení od hodináře,

Nejde jen o výměnu baterky, ale i o odstranění případného prachu, takže jejich vyčištění atd,

Více v odkazu

https://www.hodinar-kalai.cz/vymena-baterii/

Dochy

U obyč hodinek ano. U vodotěsných a nějakých dalších speciálek to může být problém.

Kepler

Já mám obyčejné (levné) binární hodinky, do kterých ale nevím, jak se tam dostat. Asi je na to třebný nějaký forichtung.

Edison

V zásadě to lze vždy. S nástroji to jde lépe. Některé mají zadní víčko jen na zacvaknutí, některé na závit, některé na šroubky. Výměna není problém, problém je vodotěsnost s následnou kontrolou.