annas

Lze vyloučit, že vedle umělé inteligence ne/vznikne i umělá hloupost? Nebo je to neřešitelná otázka?

Neplatí někdy, že hlupák na správné straně je prospěšnější než rozumný na nesprávné?

Podle Jana Sobotky z knihy Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí
--

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/techno­logie-v%C3%BDvoj%C3­%A1%C5%99-dotek-prst-3389904/

Nejlepší odpověď
Kepler

Je zbytečné podporovat vznik umělé hlouposti, sami jsme to zmákli na výbornou. Je jen otázkou času, kdy počet nositelů Darwinovy ceny přesáhne počet nositelů té Nobelovy.
Hlupák na správné straně je výborný bonus. Udělá, co se mu řekne, moc nad tím nepřemýšlí a ještě se při tom cítí povzneseně.

Další odpovědi
Drap

Vyloučit nelze. Ba naopak jsou zde jisté okolnosti, které naznačují, že je tro snad celosvětový plán a my, jako republika se tomu snažíme přiblížit. Vezměme si naše školství. Nikdo mně nepřesvědčí o tom, že má vzrůstající tendenci. Osobně jsem přesvědčen, že spousta dnešních maturantů má takové znalosti, že mít stejné za mých mladých let, tak ho na žádnou střední školu nevezmou. Dnes témě+ř každý studuje na VŠ, dost často zcela nesmyslné a nic neříkající obory. Podobné je to v základním školství, díky inkluzi a celé řadě opatření snižujeme snad uměle množství znalostí. Faktem je, že takový národ se dá potom snáze ovládat, manipulovat a myslí si to co mu nadiktujeme. Nebo to vidím špatně a znalosti stoupají?

Kelt

Jde nějak popsat, nebo definovat hloupost nebo chytrost? Vše je záležitostí člověka a jeho přístupu. A podíváme-li se do vesmíru, samozřejmě jen teoreticky s tím co víme tak život je snad na 1% planet a jiných těles. A kde je život, nemusí být také inteligence. Na druhé straně reakce, které probíhají ve vesmíru jsou úžasné a nepotřebují k tomu inteligenci, aspoň tu, co známe.

Emefej

Lidské hlouposti je na Světě dost. K čemu ještě ta umělá?

aliendrone

Vyloučit to s jistotou nelze, ale bylo by to nešení dříví do lesa. ;)
Venkoncem si vybavuji jeden turnaj, kde ve speciálním „stolním fotbalu“ soutěžili miniroboti řízení tehdejšími sofistikovanými programy určenými pro AI. Vítěz zvítězil 2:1, přičemž dal VŠECHNY branky, tož asi tak. ;) :D :D

Pokud rozumný bude na špatné straně a blbec na té správné, tak v tom žádnou výhodu nespatřuji, spíš NAOPAK! ;) :)