zan

Lze vyléčit závislou poruchu osobnosti?

Odpovědi
BSmanka

Závislá porucha osobnosti neexistuje. Podle MKN či DSM což jsou mezinárodní klasifikační stupnice pro psychické nemoci existuje například hraniční porucha osobnoti, což je mmožná ta co myslíš. Jde o lidi, kteří mají problém s hranicemi, například i v partnerských vztazích, proto se mohou stát často závislými na druhém.
Proč se na to ptáš? Pokud by se jednalo o vyloženě poruchu osobnosti tak tu jde zmírnit nějakou vhodnou formou psychoterapie , případně v kombinaci s psychofarmaky. Pokud nejde o poruchu osobnosti ale spíše o nevhodné chování tak to lze většinou odstranit opět psychoterapií, v tomto případě ale zase jiným typem.

anonym

To bude nejspolehlivěji vědět lékař-specialista. Nikdo takový na této poradně není.
Pokud vás nezajímá pouze informace, ale máte sám nějaké potíže, obraťte se
na odborníka.