Bohyne

Lze vyléčit chronický zánět bez kortikoidů?

V případě stálého zánětu 90% kůže (konk. atopického ekzému) kortikoidy dávat na celé tělo je nemožné.
Jde se vyléčit půstem? Nebo urinoterapií?

Nejlepší odpověď
da ny

Půst není nutný = nebezpečný, maximálně jen několikatýdenní jaterní dieta (alergie, ekzémy, lupénka – značí „problém“ v játrech, kdy je však laboratorně pro klasickou medicínu ještě vše „vpořádku“).
U zánětů všeho druhu bývá velký deficit zinku! (Vypozorováno z lab. výsledků + vlastní zkušenost – dostala jsem se jen na 30% <⇒ vážné zdrav. potíže. Nyní jsem vpořádku, k tmu zmizela lupénka i alergie 🙂. Chce to čas, ale jde to a dobře.
Pmocníkem (policií) v boji proti zánětům je Zn + vit. A nebo 2× v týdnu osmahnutá na trošce oleje nastrouhaná mrkev.
(Bio)Chemie a pochody lidskéh těla je věda, která se naučit, pochopit dá ;).
Jen je potřeba vědět, co s čím kombinovat, co ne, jak a kdy baštit vhodné potraviny či užívat potrav. doplňky tak, aby člověk zbytečně nutrácel v lékárně za drahé preparáty (často neúčinné). Zda zapíjet či ne.
Případně vědět, na koho se obrátit…
Někdy chybí i další vitamíny a prvky (Mg+Ca, vit. C, Béčka, D..).
Doplňuji:
Omlouvám se, mám zapůjčený NTB a nějak mi na něm neustále vypadávají během psaní písmenka 😁

Další odpovědi
www

Jak ti řekne každý erudovaný lékař, půst a natož urinoterapie je pouhý nesmysl.
Zde ovšem žádný lékař, natož specialista není. Zajdi proto za specialistou a získávej takové důležité informace výlučně tam!

mosoj

Na atopický exém funguje dobře Krém Bioderma ato derm PO zink. Je to kosmetika od Biodermy k dostání v lékárně.
Doplňuji:
http://www.sa­moleceni.cz/34015749­37964/bioderma-atoderm-p.o.zinc-krem-100ml

ivzez

Souhlasím s Www:
Zdravotní problémy je potřeba řešit s lékařem.
O alternativních metodách (půst, urinoterapie)
bych uvažovala až v případě selhání klasické medicíny.

dejavu

Maceška je kožní primářka a měla u atopického ekzému výborné výsledky s akupunkturou. Asistovala jsem jí, chtěla jsem se to naučit, takže jsem to viděla na vlastní oči. Kontaktuj nějakého slušného akupunkturistu a zkus to.