Avatar uživatele
WeeBear

Lze vůbec nějak udělat tří-pravoúhlý trojúhelník?

Podle našeho učitele na Informační technologie to udělat lze, nemáme to jako úkol, ale zaujalo mě to. Napadlo nás, že jsou to dvě svažující se rovnoběžky protínající se v nekonečnu, ale to nám učitel vyvrhl, že to určitě ne. Nevíte, jak to jde udělat?
Doplňuji:
Na google jsem koukala a vyjel mi bohužel odkaz jen na obyčejné pravoúhlé trojúhelníky, asi neumím hledat. Opravdu děkuji moc, nedalo mi to spát. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Rico, chudst, Jose1f, Blizna před 4093 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Blizna

Ahoj, jde, v tzv. neeuklidovské geometrii. Dělali jsme to minulý rok, a myslím, že zrovna na kouli, když nakreslíš trojúhelník, může mít každý z jeho vnitřních úhlů velikost 90 stupňů. Ale bacha na terminologii – v tý jiný geometrii se definuje trojúhelník pomocí lomených čar a ne na ploše, ale na tý kouli třeba, nebo obecně na jiný ploše. Přes google něco najdeš. ;)
Doplňuji:
http://cs.wikipedia.org/…A1_geometrie

Ad. připomínka níže:

Jde, součet vnitřních úhlů v trojúhelníku je 180 stupňů jenom pro EUKLIDOVSKOU geometrii. V neeuklidovské geometrii to neplatí.

Upravil/a: Blizna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mikeyacek

Nejde. Vnitřní úhly trojúhelníka mají součet 180 stupňů.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek