Kelt

Lze vstoupit dvakrát do téže řeky? Může být zase někdy Československo?

Někteří přímo a někteří od svých rodičů si pamatují na společný stát. Byla jedna měna, jedna hokejová i fotbalová liga a tři vlády. Po odtržení nebo rozdělení (na pojmech nezáleží) se říká, že vztahy mezi oběma republikami nebyly nikdy lepší. Dokonce je nápad znovu vytvořit společnou fotbalovou ligu, ale Slovan Bratislava – Sparta Praha se nevyvedl podle představ někoho. Je možné, že si někdo může představit i nové Československo. Konečně Německo bylo rozděleno a znovu spojeno. Můžeme očekávat totéž my s naším východním sousedem, nebo je to utopie?

Nejlepší odpověď
Danielson

Nikdy nevkročíš do stejné řeky. I kdyby jsi chtěl. Zamysli se, i kdyby to byly stejné souřadnice, stejné místo, není to stejná řeka. Žijí tam jiné ryby, nebo stejné, ale starší, teče tam jiná voda, kameny se směnily. Totéž platí u možného Československa, nebude to stejné, nebude.

Další odpovědi
Agneta

Co je to za blbost? Do stejné řeky můžu vkročit tisíckrát:DDD
Tak jako přísloví to teda fakt neobstojí:DDD

A jakápak utopie? Za sto let bude svět stejně úplně jiný, bude to o něčem úplně jiném, kdo ví jestli ještě vůbec bude čeština a né angličtina, kterou si všichni tak naivně přejí. (teď jsem trochu nadsadila, ale tak nějak)

Drap

Hranice jednotlivých státú se občas mění. I tato možnost je v budoucnu možná. Zřejmě ale nikdo z nás se toho nedožije.

marci1

Všechno je možné, ale myslím si, že v blízké budoucnosti to nepřipadá v úvahu.