ZoZoLE

Lze vrátit zboží pro vadu, na kterou bylo uporozněno již před koupí?

Prodávala jsem přes internetový bazar telefon, na jehož vadu jsem v inzerátu upozorňovala. Po několika dnech se mi kupující ozval, že jsem prý na vadu neupozornila a vyhrožoval mi, že půjde na policii pro klamání zákazníka. I když jsem mu inzerát znovu poslala, aby se předvědčil, že na vadu uporozněno bylo, hrozí mi policií. Zajímalo by mě, kdo je v tomto případě v právu a jaká práva mám popřípadě já.

Nejlepší odpověď
anonym

Kvůli vadě, na kterou prodávající kupujícího před/při koupi prokazatelně upozornil, nevzniká právní nárok na vrácení zboží (nebo jakoukoli kompenzaci ze strany prodávajícího).
Ať se na policii klidně obrátí.

Další odpovědi
Hamon

Viz mowla. Doporučil bych zajít za notářem a nechat si notářsky ověřit, jak zněl inzerát. Stát se může leccos a za pár dní ten inzerát může být nenávratně smazaný.