Rohlik

Lze vrátit zboží i bez účtenky?

Reklamovat lze zboží i na základě důkazu o zaplacení – výpis z účtu, svědek, atd..
Lze tento stejný způsob použít i v případě vrácení zboží v kamenné prodejně?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, několikrát se mi to i podařilo uplatnit. Není to však povinnost obchodníka, jen dobrá vůle a snaha o dobrou pověst. Buď si tě pamatují, nebo mají souběžnou vlastní evidenci prodeje. Nějaký svědek je moc nezajímá. V případě e-shopů samozřejmě platí jiná pravidla.

Další odpovědi
Ušel ventil

Ze zákona účtenku nepotřebuješ,
ale doklad o koupi ano,
např. výpis z účtu – platba kartou,
problém s tím asi bude jak – kde .

ivzez

K uplatnění reklamace stačí prokázat, že jste zboží
koupil u toho obchodníka, u kterého je reklamujete.

Účtenku mít nemusíte, nákup Vám
může třeba někdo dosvědčit.

V případě prodejce se sítí prodejen to je ještě jednodušší,
zboží můžete reklamovat v kterékoliv prodejně.
____

Pro vrácení zboží ale musíte doložit, kde jste zboží koupil.

KarellV

jak kde, za zkousku nic nedas.. nemyslim si, ze svedek je v tuhle chvilku nejak dulezity. ale nikdy nevis