halík

Lze vodovodní a kanalizační přípojku položit do jednoho výkopu?

Odpovědi
Mc Merkurion

… vede-li po tvém pozemku, můžeš, na cizím si nechávaj majitelé odstup kvůli opravám, voda se dává nad kanalizaci (je to sice ze slovenska: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=bf267UMT8Ew ) …

Drap

Většinou se takový postup nepovoluje z důvodů oprav.

led

Nemalo by podľa normy, ale… videla som na takejto spleti vodovodných potrubí, bez podložia a krytia, aj voľne ležiace elektrické káble, bez akéhokoľvek oddelenia a upozorňujúcich (modrá a červený) pásov, v hĺbke menej než je dĺžka rýľa. A to, prosím, robili odborníci na inžinierské siete. Nemenujem, pretože, žiaľ, aj na nich sa vzťahuje „ochrana osobných údajov“

nyjono

Na tvém pozemku si to tak udělat můžeš. Vodovodní se dává nad kanalizační z důvodu možného průsaku a bokem z důvodu oprav.