Avatar uživatele
Kepler

Lze vínem uhasit žízeň?

Jak známo, od jisté koncentrace alkoholu je naopak riziko dehydratace organismu.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Anikitos, anonym, Henry1660 před 2148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anikitos

Víno je můj oblíbený alkohol a často když mám žízeň tak exnu větší sklenku a připadá mi, že to žízeň uhasí. Ale asi je to jen pocit, protože, když pak piju dá, za chvíli mám zase žízeň a musím se jít napít vody. Je to asi stejné jako, když si myslíš, že tě alkohol zahřeje, ale opak je pravdou.

No jak se říká, kvůli chuti a žízni se to nepije. :D

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Proti smädu sa v južných krajoch pije slabé víno, preto aj svojho času boli na tialianských diaľniciach tabule s nápisom
„Šoféri, myslite na svoje deti. Pite len 2 litre vína denne“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Myslím, že ne. Víno jsem vždycky pila kvůli chuti,
na žízeň mám nejradši vodu. (Ani vinný střik podle
mé zkušenosti žízeň nezažene.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Lze, ale i to se musí umět. Zkušení vinaři, aby uhasili žízeň ho ředí s vodou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Ivzez: vinný střik myslím žízeń zažene, pak už se to obsahem alkoholu blíží pivu. Byl to zvyk starých Řeků.

před 2148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Asi bude záležet na poměru vína a vody.
1 : 1 i 1:2 jsem ještě musela zapít vodou.

před 2147 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anikitos

Ne všichni, někteří to míšení vody z vínem odsuzoval (myslím, že hlavně anakreontici a horliví stoupenci Dionýsa).
Navíc tehdy byl všechen alkohol trochu silnější, dnešní vína obsahují cca 10% alkoholu, v antickém Řecku mívalo nad 16%.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Symposion

před 2148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tomu moc nevěřím, i když to píšou ve Wiki. Přečti si https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alkoholov%C3%A9_kv­a%C5%A1en%C3%AD. Dnes ano, fortifikovaná vína mohou mít i přes 16 %, ale jsou doplňována vinným destilátem. A destilaci v antických dobách neznali.

před 2148 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Drap: ptal jsem se na víno, ne na vinný střik.

před 2148 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek